Здоров‎’‎я

Чи можна визначити імунітет до коронавірусу? Ігор Кузін роз’яснив про тести на антитіла до COVID-19

20 січня 2022, 10:51

Багато приватних лабораторій пропонують клієнтам визначити наявність антитіл до COVID-19. Деякі навіть наголошують, що це варто робити перед щепленням проти COVID-19, адже так начебто можна зробити висновки щодо свого імунітету до коронавірусу. Але тест на антитіла показує лише їх наявність або відсутність та не дає можливості передбачити, наскільки людина захищена від ризиків COVID-19.

Про це повідомив Головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Наявність антитіл не означає, що у людини вже повністю сформований імунітет до COVID-19.Так само їхня відсутність не означає, що людина зовсім не захищена, адже антитіла не єдина ланка імунного захисту.

Тест на антитіла показує лише те, що людина хворіла на COVID-19 або щеплена проти нього. Наразі невідомо, яка саме кількість антитіл забезпечує адекватний захист. У багатьох з тих, хто перехворів на COVID-19 взагалі не виявили антитіл.

Водночас, окрім антитіл, боротись із інфекцією також допомагають і інші агенти. Йдеться про Т-лімфоцити, або Т-клітини. Вони відіграють важливу роль у формуванні імунного захисту. Антитіла в першу чергу не дають вірусу проникнути в клітину. Якщо йому це все ж таки вдасться, то в боротьбу вступають Т-лімфоцити. Вони допомагають організмові швидко знешкодити заражені вірусом клітини та перемогти хворобу, а також стимулюють створення антитіл.

«На жаль, сам факт того, що ви перехворіли та маєте антитіла, не гарантує того, що ви не інфікуєтеся знову. Втім, якщо після хвороби ви вакцинуєтеся, то це вдвічі покращить ваші шанси не заразитися повторно.

Наразі немає наукових досліджень, які б могли точно сказати, що конкретний титр антитіл захистить людину від повторного інфікування чи ризику тяжкого перебігу. Водночас є багато досліджень, які вказують, що вакцинація захищає від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Окремо зазначу, що результати тестування на антитіла не є підставою для формування сертифікату про одужання від COVID-19.

Підсумовуючи, ще раз підкреслюю: тест на антитіла показує лише їх наявність або відсутність та не дає можливості передбачити, наскільки людина захищена від ризиків COVID-19», - повідомив Ігор Кузін.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: тест на антитіла до COVID-19 
Матеріали по темі