Інтерв'ю

Допомога військовим, переселенцям і підтримка Арестовича. Як працює волонтерський центр «Шахіна», розповіла Діана Подолянчук

22 березня 2022, 17:34

Ще 28 днів тому у вінницькому Центрі розвитку «Шахіна» було багато дитячого сміху, лунала музика та вчили танці народів світу. Тепер це волонтерський штаб із багатьма напрямками роботи. За словами керівниці Центру Діани Подолянчук, переформатувались, ще в перший день війни зрозуміли, що потрібно організовуватись та допомагати людям. Біженцям, переселенцям, Збройним Силам України та Територіальній обороні.


Діано, чому вирішила створити волонтерський штаб? Коли розпочалась його робота?

- Робота штабу розпочалась із першого дня війни. Ми дізнались про вибухи по всій Україні, і всією командою прийняли рішення, що із Центру розвитку ми стаємо волонтерським центром. Про це ми повідомили у соціальних мережах. І вже з першого дня до нас почали приєднуватись люди. Потім створили закритий чат в телеграмі, де кожен може приєднатись. Зараз цей чат працює і ми ще приймаємо нових людей. Завдяки цьому чату відбулась перша логістика і перші організаційні моменти. Тому надалі ми продовжуємо працювати з цим чатом. Наразі там можна дізнатись про актуальні потреби. Відповідно, ми там звітуємо і про виконану роботу. Інформацію також публікую в сторіс у Інстаграм https://www.instagram.com/shahinadi/ та на сторінці в Facebook https://www.facebook.com/Shahina.diana

Люди, яких професій, вирішили стати волонтерами «Шахіни»?

- Серед наших волонтерів багато різних людей. Всі об’єднались заради спільної мети. Заради перемоги! Є юристи та вчителі, є лікарі та бухгалтери. Військові також до нас приєднуються. У штабі працює близько 30 осіб. Із них 15 координують роботу на постійній основі.

У яких напрямках працює Ваш волонтерський центр?

- Волонтерський штаб «Шахіна» працює у наступних напрямках: допомога ЗСУ, допомога підрозділам територіальної оборони, допомога переселенцям, біженцям. Також ми допомагаємо лікарням, які опікуються пораненими та пологовим будинкам, де народжують жінки – вимушені переселенці. Також ми допомагаємо містам, які потрапили в облогу, або перебувають під загрозою облоги.Комунікуємо з волонтерськими осередками міст, які допомагають містам, щов облозі.

Як саме біженці можуть отримати допомогу у волонтерському штабі «Шахіна»?

- Люди можуть просто прийти у наш волонтерський корпус. Ми працюємо із 8:00 до 17:00 - 18:00 щодня. В центрі можна отримати продуктовий набір, можна отримати допомогу для дітей - це підгузки та харчування. Також за потреби видаємо ліки. Для отримання допомоги потрібно мати із собою паспорт та бути зареєстрованим у Вінницькій міській раді як переселенець або біженець.

- Гуманітарні вантажі з яких країн надходять?

- За час роботи волонтерського центру прийнято гуманітарні допомоги з Румунії, Словаччини таПольщі. Багато вантажів було з Німеччини та Італії. Цю допомогу ми розподіляємо по «гарячих» точках. Тобто відправляємо в міста, як і зараз в облозі та віддаємо переселенцям.

- Між волонтерськими штабами в місті зараз конкуренція чи співпраця?

У волонтерстві та благодійній діяльності немає жодної конкуренції! Також ми співпрацюємо із Вінницькою міською радою. Вирішили, що будемо діяти в тандемі! З іншими волонтерськими центрами співпрацюємо. В нас налагоджена щоденна комунікація. Ми спілкуємось і дізнаємось один в одного, які є базові потреби та що потрібно на даний момент. Також ми співпрацюємо з Олексієм Арестовичем - радником Офісу президента.


Діано, поділіться історією знайомства із Олексієм Арестовичем. Як зараз триває співпраця?

- Моє знайомство із Арестовичем – це військова таємниця. Її розголошувати не буду. Можу сказати тільки те, що я щиро поважаю цю людину. І дякую за все, що він робить для нашої країни. Зараз ми працюємо із ним у тандемі. Арестович підтримує волонтерський центр «Шахіна». Записав нам слова подяки та вітання. Зізнаюсь, що іноді він дає завдання. Говорить куди і який саме вантаж потрібно. Ми ж оперативно виконуємо вказівки. Це стосується «гарячих» точок.

В чому зараз є потреба?

Ми щодня формуємо актуальні списки. Їх я виставляю на своїй сторінці у Фейсбук. Зараз потрібно сіль, устілки для взуття, хлорка, пральний порошок ковдри, подушки та каремати. Також із техніки потрібні павербанки та планшети. Щодня збираємо базові знеболювальні ліки. Кровоспинні медичні джгути.

За час роботи центру, чи є історія, яка залишиться в пам’яті на все життя?

- Насправді, історія кожної людини особлива. Від переселенця до військового. Всі вони залишаться в наших серцях та пам’яті. Та для мене особливою стала історія нашого центру. Тепер це велика частина мого життя. Кожного ранку я приходжу в рідний осередок. Обіймаюсь з людьми, які стали дуже близькими. Ми п’ємо каву та плануємо день. Обговорюємо нагальні потреби. Ці люди вже частина мене. Адже, як і я, з перших днів стали на власну «передову» - віддали себе волонтерству повністю. Рада, що маю таких однодумців. Дехто працює вранці, дехто вночі. Є такі, що цілодобово на ногах. І всі ми віримо у Велику Перемогу над російською армією, яка безжально нищить наші міста.

Нагадаємо, 7 березня радник голови Офісу президента Олексій Арестович записав відеозверенення до волонтерів Вінниччини і тих, хто боронить нашу область. Він подякував людям за їхню працю і сказав, що пишається надзвичайними зусиллями, які вінничани роблять для оборони країни.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Спілкувалась Софія Копач

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: волонтери армія переселенці Діана Подолянчук Олексій Аристович 
Матеріали по темі