Суспільство

Греки називали Гіпанісом, турки Білою водою, а француз - Богом Руським: 22 травня відзначають День річки Південний Буг

22 травня 2022, 16:18

22 травня відзначають День Південного Бугу – другої за довжиною річкою в Україні після Дніпра. Вона також має найдовший показник водойми, яка протікає суто теренами нашої країни. Загалом – 806 кілометри.

Вінниччина одна з центральних областей, де тече Південний Буг. А також, він є Хмельницькому, Кіровоградському, Одеському та Миколаївському регіонах.

За даними «Вікіпедії», упродовж століть, різні народи по-своєму називали річку. Давні греки — Гіпанісом або Іпанісом, османи-турки називали її Ак-су, що означає «біла вода». Вважається також, що назва річки походить від слова «бгати», тобто згинати, звідси — «кривий», «покручений». Ще, у француза Ґійома Левассера де Боплана, який може вважатись засновником української картографії, вона позначена саме як Бог Руський. Сучасну назву річка отримала випадково.

Басейн Південного Бугу розташовано в межах трьох геоструктурних районів: верхня частина басейну розміщена на Волино-Подільській височині, середня його частина — в межах Придніпровської височини, нижня течія належить до Причорноморської низовини.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Південний Буг 
Матеріали по темі