Суспільство

Іллінецький лісгосп у теплицях вирощує 900 тисяч штук майбутнього дуба, горіха, клена та липи

29 вересня 2022, 10:37

Працівники Іллінецького лісгоспу, що на Вінниччині, у теплицях вирощують посадковий матеріал для лісів. На трьох гектарах зараз ростуть сіянці дуба, горіха чорного, клена та липи. Загалом заплановано виростити 900 тисяч штук майбутніх дерев.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Щоб отримати якісний садивний матеріал, потрібно немало потрудитися біля цих рядочків. Упродовж вегетаційного періоду на посівному відділенні проводять як механізовані, так і ручні догляди. Ціле літо і восени доглядають за станом рослин, рятують їх від забур’яненості, розпушують ґрунт працівниці лісгоспу», – йдеться у повідомленні.

В сучасній теплиці вирощуються сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою у полістиролових палетах. Цього року заплановано виростити їх у кількості 30 тисяч штук.

«Такі сіянці мають практично стовідсоткову приживлюваність, адже коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом зі спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень», – додають в лісгоспі.

Для озеленення територій та для продажу іллінецькі лісівники вирощують широкий спектр декоративних рослин у декоративному відділенні. Це понад 50 видів хвойних та чагарникових видів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Вінницького ОУЛМГ

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лісгосп саджанці 
Матеріали по темі