Суспільство

Кухар із Вінниці готує вишукані страви побратимам- захисникам

15 серпня 2022, 15:52

Вінничанин з позивним Вжик, із перших днів війни пішов добровольцем в ЗСУ. Чоловік в мирному житті здобув фах кухаря. У військовій кар’єрі йому стали в нагоді його професійні навички. Він розповів кореспонденту Вінниця.info про себе та про свої кулінарні вміння.

«Я не проходив строкової служби в армії. До війни навчався на кухаря. Коли пішов добровольцем, на жаль, всі вакансії були зайняті. Мені дали посаду кухаря. Я не відмовився. Адже вмію готувати і намагаюсь добре це робити. Поруч із мною теж працюють кваліфіковані кухарі.

Ми готуємо зазвичай картопляне пюре, каші, супи, а також вишукані страви, такі як фрікасе та болоньєз. Фрікасе - це м'ясо шматочками нарізане із тушкованими овочами. Больньєз– це фарш в томатному соусі. Наші воїни харчуються досить добре.

На кухні я проводжу цілий день. Об’єми досить великі. Кашу готуємо в каструлі на 50 літрів. І це не одну каструлю.Буває готуємо на польовій кухні. Для наших військових ми запікаємо там ікотлети та тафтелі. Раціон харчування наших воїнів досить хороший», - розповідає Вжик.

Військовий кухар виріс у родині художників. Полюбляє працювати руками, майструвати, виготовляти щось з глини або дерева. Каже, що його вражає підтримка волонтерів, яка додає сил у нелегкий час.

«Я вдячний нашим волонтерам, їх підтримка дійсно важлива і потрібна. В мене був випадок, коли я потрапив до лікарні, лежав сам с палаті. Я вийшов по воду і коли повернувся назад до палати, в мене на ліжку лежав мішечок з тканини із малюнком. Там були зображені хлопчик і дівчинка та сердечко іпоруч лежали цукерки. Мені було дуже приємно.І я був розчулений до сліз. Наші діти і волонтери надихають та радують.

Я бачив коли люди приносили останнє. Якось одна бабуся принесла варення. Це була остання банка. Я віддав цю банку їй назад, і ще зверху щось додав. В нас в принципі вистачало всього.Але бажання допомогти людей вражає і на цьому тримається наш тил, наша країна», - говорить вінничанин.

Після перемоги Вжик мрії мандрувати. Найперше він хоче повністю об’їздити всю Україну і побачити світ.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: військовий кухар 
Матеріали по темі