Суспільство

Невтомні волонтери Вінниччини: репортаж про те, як звичайні люди не припиняють допомагати воїнам та переселенцям

1 липня 2022, 16:20

З перших днів війни вінничани тримають надійний тил і допомагають фронту. Волонтером став чи не кожен. Вони всі різні. Це вчителі, артисти балету, державні службовці, переселенці, у всіх них єдина спільна мета – наблизити перемогу України!

Спортзал Вінницького архітектурно-будівельного коледжу нагадує великий вулик, де волонтери, як невтомні бджілки працюють цілий день. Одні плетуть сітки, інші сортують одяг, фарбують тканину, завантажують бус із гуманітарною допомогою для переселенців, а ще тут навчилися робити «кікімори». У волонтерському центрі разом працюють і місцеві, і переселенці.

«Волонтери нашої громадської організації «ВіннСолард» самі роблять основу для сіток, фарбують тканину в зелені кольори, прасують її, нарізають і плетуть сітки. Всі щоденно зайняті справами. Працюємо три місяці і без вихідних. Замовлень на сітки дуже багато і вони дуже потрібні нашим захисниками. Були випадки, коли наші сітки змогли врятувати життя воїнам. Нам розповідали, як під час обстрілів сітки замаскували позицію воїнів і туди не прилетів жоден снаряд. Це мотивує нас працювати далі, робити все аби наші воїни поверталися живими», - розповідає Ольга Дернова.

Волонтери сплели понад 600 маскувальних сіток. Встановили два рекорди. Одну сітку вони сплели шириною в 10 метрів, іншу- 12 метрів.

«В нас працюють переселенці із Харкова, Херсону. Є така група людей, яка складає незламний колектив. Це - 50 волонтерів. В нас є 4 станка і ми одночасно можемо виготовляти вісім сіток. Однак, робочих рук дійсно бракуємо, тому ми запрошуємо всіх приходити і зробити свій внесок у перемогу і разом з тим попрацювати на захист наших воїнів. Будемо раді кожному», - говорить Ольга Дернова.

Волонтери плетуть кікімори і маскувальні шоломи.

«Сьогодні ми маємо замовлення на 30 кікімор. Тому це новий напрямок нашого центру. Ще ми збираємо повноцінні аптечки для наших захисників, де є все необхідне: кровоспинні, жарознижуючі, перев’язочні, джгути, антибіотики. Ми навчилися формувати такі аптечки. Нам допомагають українці в Італії. Тому втомлюватися не можна, ми з нашими волонтерами поставили ціль - скільки іде війна, стільки будемо працювати: плести сітки, робити «кікімори», - каже Ольга.


Практично без вихідних працює обласний гуманітарний штаб Вінницької обласної військової адміністрації. Там на складі волонтери щодня розвантажують і сортують гуманітарну допомогу. Волонтерами стали звичайні наші вчителі, державні службовці, артисти, люди, які до війни працювали в зовсім різних сферах.

Тарас розповідає, що прийшов на волонтерський склад із початку війни.

«Я виконую звичайну роботу вантажника. Сам за освітою вчитель. Тут гарний колектив. І ще я відчуваю себе корисним», - каже Тарас.

Вінничанин Кирило – артист балету, теж прийшов у волонтерський центр з перших днів війни.

«Я працював і досі працюю артистом балету і керівником ансамблю танцю. Я хотів записатися в територіальну оборону, але мене не прийняли. Я не проходив строкової служби в армії і воювати теж не вмію. Сидіти спостерігати за новинами я теж не зміг. Тому запитав знайомих, куди потрібні волонтери. Спершу допомагав у філармонії вантажити допомогу, а ось тепер тут. Зараз поєдную свою роботу із волонтерством. Працюю без вихідних, відпочивати ніколи. Я потоваришував із новими людьми, більше знайомих стало. Вже як одна волонтерська родина. Вже 5 місяців пліч – о- пліч», - говорить Кирило.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - редакції

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: волонетрство армія 
Матеріали по темі