Економіка

У Вінницькій громаді запускають програму з підтримки аграріїв та фермерів

1 лютого 2023, 15:10

На території Вінницької громади протягом кількох років діятиме Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки. Передбачено створити бренд «Вінницький фермер», гуртово-роздрібні ринки, фермерські кооперативи та еко-ферми. Також планують фінансово підтримувати пасічників.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

«Програмою передбачається підтримка та розвиток фермерських господарств, впорядкування ставків та фінпідтримка для пасічників. Результатом її роботи має стати поява фермерських кооперативів, гуртового роздрібного ринку, який з часом може набути статусу регіонального, а також створення бренду «Вінницький фермер», доступ місцевої продукції на полиці торгових мереж, вихід вінницьких пасічників на зовнішні ринки, приведення до ладу сільських водойм», – йдеться у повідомленні.

Долучитися до Програми можуть усі бажаючі аграрії, які працюють на приєднаних до громади територіях.

Фінансова підтримка фізичним особам у галузі бджільництва за бджолині сім'ї та можливість експорту

Розраховувати на отримання додаткових фінансових ресурсів можуть вінницькі бджолярі. До державної програми підтримки галузі бджільництва, якою передбачається підтримка пасічників, що мають від 10 бджолосімей, Вінницька міська рада передбачає фінансову підтримку від чотирьох бджолиних сімей.

«Фізичним особам, які є власниками від 4 до 9 бджолиних сімей ми передбачили допомогу в розмірі 200 гривень за одну бджолосім'ю. Якщо бджоляр має десять та більше бджолосімей, то розмір допомоги за одну – складатиме 100 гривень, але загалом – не більше 30 тисяч гривень», – каже радник вінницького міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний.

На сьогодні на території Вінницької міської територіальної громади офіційно зареєстровано 59 пасік. Кошти на виплату фінансової підтримки передбачені в бюджеті ВМТГ на 2023 рік, проте їх виплата буде здійснюватися починаючи з червня місяця, після щорічного обстеження пасіки ГУ Держпродспоживслужби та накладення відповідної відмітки у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки і подачі до відділу агропромислового розвитку департаменту економіки і інвестицій міської ради.

Паралельно також планується створення профільного кооперативу, аби полегшити доступ вінницьких пасічників на зовнішні ринки, де ціна на їх продукцію буде в кілька разів вища ніж на українському.

Новий гуртовий ринок, еко-ферми представлення місцевих овочів в супермаркетах

Програмою також передбачена поява фермерського кооперативу. До нього зможуть долучитися як діючі товариства та фермерські господарства, так і фізичні особи, які працюють в аграрній сфері. Результатом роботи кооперативу, зокрема, має бути поява бренду «Вінницький фермер».

Загалом, на території Вінницької міської територіальної громади працюють 16 фермерських господарств та 13 сільськогосподарських товариств. Також нас є близько 9,5 тисяч особистих селянських господарств. Це 90% працездатного самозайнятого населення

«Ми хочемо організувати їх самозайнятість в такий спосіб, щоб вони підвищили прибутковість, мали ринки збуту та перспективи розвитку», – каже радник міського голови Закорочений.

Загалом по роботі з фермерами програмою передбачається кілька напрямків співпраці. Серед пріоритетних напрямків – розвиток тваринництва та овочівництва.

«Пануємо об’їхати 7 доєднаних територій, поспілкуватися з фермерами, які там зараз працюють. Серед пріоритетних напрямів ми бачимо розвиток тваринництва та овочівництва. У нас є комунальне підприємство «Вінницький фонд муніципальних інвестицій». Ми внесли відповідні зміни в його статут і тепер воно під 5-7% річних може кредитувати і аграрну галузь.

Плануємо появу двох фермерських господарств, які б займалися рослинництвом. Для цього у нас є земельні ділянки, які ми готові запропонувати в оренду бажаючим займатися цим. Також в наших планах - поява еко-ферми молочного та м’ясного напрямків з власним магазином. Більше того, уже є інвестор, який готовий вкладати власні кошти у цю справу», – каже Олександр Закорченний.

Також місто уже розпочало підготовчу роботу до створення гуртового сільськогосподарського ринку. Він буде розташований в Щітках, що на території Вінницько-Хутірського округу. Орієнтовна площа ринку на початковому етапі – близько 2-3 гектарів. Тут будуть як овочеві так і м’ясні відділи, а також можливість гуртового і роздрібного продажу продукції.

Реалізація цього проекту запланована спільно з агрокластером «Агровін». Це громадська організація, в яку входить більше 50 сільськогосподарських виробників.

Аукціони з надання в оренду водних об’єктів

Окремою частиною Програми передбачено впорядкування та розвиток водних об'єктів, яких на приєднаних територіях нараховується загалом 125.

За словами старости Вінницького-Хутірського округу Владислава Кривешка, планується укладення Меморандуму з жителям прилеглих до водойм садиб.

«В цьому випадку, мова йде, головним чином, про невеликі ставки, які не мають великої інвестиційної привабливості. Тому ми пропонуємо, людям, які живуть поруч, самостійно підтримувати їх у належному стані», – каже Владислав Кривешко.

Така ініціатива реалізовуватиметься шляхом підписання Меморандумів про співпрацю між міською радою та ініціативними групами жителів, які зобов’язуються підтримувати благоустрій та утримання того чи іншого водного об’єкту.

Ініціативна група також може брати участь в Бюджеті громадських ініціатив для покращення благоустрою навколо тієї чи іншої водойми.

З іншого боку, ставки, які мають певну інвестиційну привабливість планується виставляти на аукціон на набуття права оренди.

«Ми плануємо працювати в трьох напрямках. Це розвиток рекреації, тобто коли є водні об’єкти та земельні ділянки навколо, розвиток риболовлі, а також спортивна громадська рибалка», – каже радник міського голови Олександр Закорченний.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: програма підтримка фермер аграрій 
Матеріали по темі