Культура

У Вінниці до Дня Соборності студенти-музиканти зіграють соло із симфонічним оркестром

19 січня 2023, 12:26

20 січня, до Дня Соборності України, у Вінницькій обласній філармонії імені Миколи Леонтовича відбудеться другий концерт проєкту «Заради майбутнього» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».

Про це Вінниця.info повідомляють організатори благодійного концерту.

Мета культурної ініціативи - створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики.

«Воєнний час змушує молодь їхати з України в пошуках нових навчальних закладів і місць для творчої реалізації. Майже 50% студентів творчих вишів сьогодні навчаються онлайн та перебувають поза межами України.

Більша частина з них уже паралельно вступила до університетів Європи. Ще частина - готується до вступу», - зазначають організатори.

«Ми стрімко втрачаємо талановиту молодь, наше культурне майбутнє», - зазначає співініціаторка та продюсерка проєкту Олена Савчук.

Для благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» є традиційною підтримка саме класичної, академічної музики в Україні та молоді, яка її презентує.

«Ми плануємо щомісяця проводити один концерт у різних містах України. А фінал - у Києві на День Незалежності. Звісно ж, не знаємо, яку кількість концертів дозволить провести нам війна, але рухаємося вперед. Це наш внесок у збереження творчого потенціалу, із котрим ми разом будемо відбудовувати культуру України», - ділиться подальшими планами Марія Дідковська.

Музичним керівником та співініціатором є диригент Андрій Савчук. Саме він працює з солістами та займається програмним наповненням концертів.

«Проєкт «Заради майбутнього» дає можливість студентам відчути себе реалізованими та потрібними: отримати можливість та стимул підготувати нову програму, вийти на велику сцену філармоній України в супроводі оркестру чи стати за пульт професійного колективу», - зазначає Андрій Савчук.

Квитки можна придбати за посиланням. Вартість – від 100 до 150 гривень.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: студенти-музиканти 
Матеріали по темі