Суспільство

У Вінниці під стінами мерії протестували проти закриття пологового будинку №2

26 вересня 2022, 16:17

У Вінниці під будівлею міської ради зібралися представники трудового колективу пологового будинку №2, вагітні жінки та громадські діячі аби не допустити реорганізації чи повного закриття закладу. Правди шукали у представників влади.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

«НІ закриттю пологового будинку»

На акції зібралися до півсотні містян. Серед них й громадська діячка Тетяна Ковальчук. Жінка каже, за долею пологового будинку спостерігає з 1972 року, і сьогодні шокована інформацією про можливе закриття закладу.

«Всі люди, які там народжували сьогодні всіма руками і ногами «За» це підприємство. Я, як громадський діяч, відслідковую цей пологовий будинок з 1972 року. Та що ж це таке, чому за все потрібно воювати громадянам? Коли хоч щось буде робитися позитивного для громади, а не навпаки?», - обурюється жінка.

Представники трудового колективу пологового будинку №2 у розпачі. Кажуть, рішення влади може призвести до того, що медики залишаться без роботи.

«Ми всі розуміємо, що зараз важкий період для всієї країни. Але нас хочуть повністю закрити і перевести чи приєднати до 3го пологового будинку. І ми розуміємо, що нас всіх туди не переведуть! Велика кількість медсестер та лікарів залишаться без роботи. Тому ми вимагаємо, не треба нас закривати», - повідомила представниця пологового будинку №2.

Не погоджуються із можливим закриттям закладу і майбутні батьки.

«Ми хочемо народжувати своїх дітей там, де є якість. У другому пологовому вона є, а у пологовому на Старому місті її не має. От там якості якраз не має! Якість послуг це люди, це не відремонтовані вікна і двері, це в першу чергу, люди, які надають якісні послуги. І ми хочемо народжувати саме в цьому пологовому», - кажуть майбутні батьки.

«Народжуваність знизилась»

Від міської влади до мітингувальників вийшов директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш. Посадовець повідомив, що з 1 липня 2022 року в Україні стартувала інфраструктурна частина реформи охорони здоров'я, тому вводиться поняття кластерного закладу охорони здоров’я та передбачається поділ госпітальних округів на госпітальні кластери.

«Мета цієї реформи – знизити дубляж послуг і напрямків в лікувальних закладах. Тобто будуть загальні, ті які обслуговують громаду, будуть заклади кластерні, потужні, які будуть отримувати інвестиції від міністерства, і будуть надпотужні заклади – над кластерні. Ми отримали у спадок від радянської системи охорони здоров’я дубляж послуг. От припустимо, районна лікарня, має стандартний набір приміщень. Міська лікарня має такий самий набір приміщень і відділень, ще є обласна лікарня де так само повторюються ті самі відділення. Тобто надавачів послуг багато, а споживачів послуг залишається менше. І як наслідок заклади не дотримують фінансування.

Якщо говорити про пологовий будинок, чи взагалі про акушерство, то з року в рік зменшується кількість пологів. До прикладу, якщо в м. Вінниці в 2016 році було 5330 пологів, то в цьому році, по факту 8 місяців, ми вийдемо десь на 3900, ну може буде 4000 пологів», - пояснив Олександр Шиш.

За словами посадовця, законодавством накладено відповідальність на власника – органи місцевого самоврядування за розвиток ефективної мережі системи охорони здоров’я. Тож у Вінниці діють згідно з законом.

«Переважна більшість працівників буде працевлаштована»

«Закриття пологового будинку №2 не буде. За результатами роботи експертної групи, засідання медичної ради, були надані рекомендації: «приєднати багатопрофільну лікарню до першої лікарні, а другий пологовий будинок до Центру матері і дитини. При цьому якість медичної допомоги не постраждає. Переважна більшість працівників буде працевлаштована, - повідомив Олександр Шиш.

До того ж, за даними посадовця, пологовий будинок №2 стане збитковим.

«У вас (трудового колективу пологового будинку №2 – ред.) грубо кажучи, було 60 пологів, а платили вам за 120. І для закладу це було вигідно. Тому що ви отримали більше коштів, ніж заробляли. З 1 липня Уряд видав постанову 741 і з 1.07 пішли кошти за фактично надані послуги. В цьому місяці заклад виплатив зарплати за кошти вересня. Тож 9-10 місяці у вас будуть збитковими», - заявив Шиш.

Між тим, мітингувальники зауважили, що Олександра Шиша запрошували на збору трудового колективу пологового будинку №2, на які він не прийшов. При цьому, головний бухгалтер закладу на цих зборах повідомив, що центр матері і дитини, до якого збираються приєднати пологовий має великий борг.

«Ви вирішили приєднати до центру матері і дитини другий пологовий, але ж у центру матері та дитини борг становить біля 3 мільйонів», - сказала одна з протестувальників, а також нагадала про історію закладу.

«Пологовий будинок №2 – історичне для Вінниці місце»

«Пологовий будинок №2 – це історичне для Вінниці місце. Він був створений у 1937 році. За цей час тут народились сотні вінничан. Цей заклад стояв у часи другої світової війни. У квітні 1942 року з вікон пологового викидали дітей єврейських матерів. І цей заклад є місцем пам’яті про ті страшні часи. Тоді цей будинок вистояв. І сьогодні, він опинився біля того місця, де ракети знищили матерів і дітей. Цей будинок під час ракетного обстрілу приймав тих, хто біг від вибухів, щоб врятуватися. Це той будинок про який говорили на медичній раді, і просили його зберегти, але проханням людей знехтували. За період цієї війни пологовий приймає переселенців, і бореться за життя нації. І буде боротися», - заявила мітингувальниця, професор кафедри акушерства та гінекології №2 Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова Наталя Гайструк.

Крім того, вона зазначила, що трудовий колектив вже звернувся за правовою оцінкою до правоохоронних органів стосовно закриття-реорганізації пологового будинку №2.


Нагадаємо, що 23 серпня 2022 року на платформі електронної демократії з’явилася петиція щодо збереження пологового будинку №2. За лічені дні петиція набрала необхідну кількість голосів тому була розглянута виконавчими органами Вінницької міської ради.

У відповіді на петицію йшлося, що станом на 6 вересня 2022 року, «проводиться аналіз функціонування закладів спеціалізованої медичної допомоги комунальної власності Вінницької міської територіальної громади, у тому числі і комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2», та напрацьовуються рекомендації щодо подальшого розвитку системи охорони здоров’я громади у відповідності до вимог, встановлених чинним законодавством України».

Більше фото у слайдері.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: пологовий будинок петиція акція протеста 
Матеріали по темі