Здоров‎’‎я

У Вінниці проводять життєво необхідні дослідження пацієнтам з пересадженими органами

18 травня 2022, 20:00

У Вінниці розпочали робити життєво необхідні дослідження пацієнтам з пересадженими органами. Безкоштовну діагностику підтримуючої терапії проводять у лікувально-діагностичному центрі.

Про це повідомив Вінницькій міський голова Сергій Моргунов.

На основі аналізів корегують лікування, яке запобігає відторгненню трансплантованого органа. Це як з контролем цукру у крові хворих на діабет. Періодичне тестування дозволяє підбирати індивідуальну дозу ліків та стежити за їхнім впливом на організм пацієнта.

«Державні лабораторії у нашій області таких аналізів не проводять, вінничани їздили на діагностику до Києва у Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О. Шалімова. З початком повномасштабного вторгнення це стало проблемою для пацієнтів, з чим і звернулись до нас представники ініціативної групи трансплантованих пацієнтів. З донорськими органами у Вінниці живе більше 70 людей.

Вирішити питання нам вдалось спільно з благодійним фондом «Подільська громада», завдяки чому організували поставки реактивів. Фахівці інституту ім. Шалімова провели навчання персоналу нашого лікувально-діагностичного центру. А необхідним сучасним обладнанням лабораторія була забезпечена», – йдеться у повідомленні.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: пацієнти з пересадженими органами 
Матеріали по темі