Суспільство

У Вінниці знайшли фото американського мільйонера Степанця, який залишив спадок Залужному

31 січня 2023, 09:55

Минулого тижня новина про спадок у мільйон Залужному стала сенсацією. Відомо, що спадок, який Головнокомандувач передав на ЗСУ, залишив для українців уродженець Вінниці Григорій Степанець. Але про мільйонера з США в Україні майже нічого не відомо, окрім того, що він народився у Вінниці, вчився у московському університеті, емігрував до США, працював у Microsoft Corporation та разом з колегою запатентував техніку декодування кодів даних змінної довжини.

У Вінниці знайшлись люди, які пам’ятають Степанця зі шкільних років. У групі «Вінниця цікава» опублікували аматорські фото Григорія Степанця, зроблені у 1957 – 1959-х роках та коротку історію-спогади.

Проживав Григорій Степанець із матір'ю у центрі міста (по вулиці, яка раніше мала назву Котовського).

«Мати була хворобливою, офіційно не працювала, підробляла домашнім гаптуванням. Дядько-інвалід, який матеріально допомагав їм, був простим художником-оформлювачем», - зазначено в дописі.

В дописі також вказано, що навчався Степанець у четвертій школі, зараз ліцей ім. Д.І. Мєнделєєва.

«Коли 4-та школа перебралася із вул. Червоних партизанів на вул. Гоголя, вчитель хімії Лев Юхимович Сомін організував там хімічний кабінет. Електронну таблицю Д. І. Менделєєва для кабінету (який на той час був інноваційним) збирали Г. Степанець та його нерозлучний друг Михайло Вайсберг (в школі вони сиділи за однією партою шість років)», - зазначено в дописі.

Ті, хто навчався зі Степанцем, пригадують, що він отримав срібну медаль у школі. До Московського державного університету імені М.В. Ломоносова вступив у 1955 році, як українець за національністю. Отримав вищу освіту в галузі математики та хімії, а згодом здобув науковий ступінь кандидата наук з фізичної хімії. До США поїхав як єврей (його дружина Алла була росіянкою).

У Москві Степанець проживав у «Черемушках», доньку його звуть Мілана.

До кінця життя Григорій Степанець мешкав у місті Редмонд, штат Вашингтон. Помер 24 жовтня 2022 року.

Вінницький міський голова дав доручення Раді з питань історії, культурної спадщини та топоніміки розглянути можливість щодо увічнення пам’яті Григорія Степанця у публічному просторі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з групи «Вінниця цікава»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Григорій Степанець 
Матеріали по темі