Суспільство

Вінничани зібрались у День Конституції біля найбільшого прапору в області

28 червня 2022, 11:26

28 червня в Україні День Конституції. Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. В цей день ми відзначаємо початок історії сучасної незалежної України. Прийняття Конституції закріпило правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, сприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Цьогоріч День Конституції в Україні проходить умовах воєнного стану.

У Вінниці, на Замковій горі, біля найбільшого в області прапору зібралися вінничани – влада міста та області, військові, правоохоронці.

Вінничани вшанували полеглих захисників. Після виконання гімну військовослужбовцями Вінницького гарнізону, відбулося покладання квітів до прапора України.

«День Конституції – наше державне свято. Дуже важливо показати, що в нас Конституція не тільки основний закон, який ми маємо виконувати, а й інші закони України. За те ми і боремося, щоб Україна залишалася правовою державою. В нас, одних із перших в Європі була Конституція Пилипа Орлика.

Хочу побажати нашим воїнам, захисникам, які сьогодні боронять нашу державу, – незламності духу, разом іти до перемоги. Слава Україні», – каже начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«Коли я був студентом, то пам’ятаю ту ніч, коли ухвалили Конституцію України. Ми сприйняли це з великою радістю, оскільки це основний закон нашої держави. Для мене це найголовніше, що регулює суспільно-політичне життя в країні. Як для українця – це один із елементів, який боронить наші ЗСУ, увесь український народ», – каже голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий.

«Завжди росія намагалася нас захопити, знищити нас, як націю і зайняти нашу територію. Те, що вона робить і сьогодні. Нічого святого у них немає. Це не тільки путін, а й більшість суспільства. Вони не бачать Україну та наш народ, як окремий суб’єкт. Вони бачать це тою територію, де можна знущатися, вбивати, де можна рівняти із землею міста. Але важливо інше. Як 300 років назад ми виборювали свою і незалежність, то так само ми і сьогодні це робимо. І саме 21 століття – це переломний момент для нашої держави та народу. Тому що в нас іншого виходу немає, тільки перемагати. Аби утвердитися повноцінною нацією серед вільних народів світу», – каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Довідка.

У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. До 1996 року використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня – загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото дивіться у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: День Конституції 
Матеріали по темі