Суспільство

Вінничанин запросив ресторатора Клопотенка на дегустацію та обговорення страв з кукурудзи для шкільного меню. Фото і відео

18 січня 2022, 12:58

Вінничанин Михайло Нагорняк чекає у гості ресторатора Євгена Клопотенка, ім’я якого на слуху від початку року. Як відомо, він є автором оновленого меню у школах. А наш земляк чекає кулінара на дегустацію страви «Подільське уітлакоче», яку готують з грибів-паразитів, що ростуть на качанах кукурудзи. Така ж страва популярна у ресторанах із зіркою Michelin де коштує тисячі гривень. На Вінниччині столичному гостю також запропонують розглянути солодку кукурудзу, як шкільний суперфуд.

«Хто і де тільки не обговорює шкільне меню від Клопотенка в Україні? Безумовно, навіть моя родина. Адже маємо сина – вихованця дитячого садочку. У їх їдальні до порад Євгена прислухалися, але зважили на смаки наших дітей. Тому меню підлаштували саме під них», - зауважує Вінниця.info пан Михайло.

Нагадаємо, Михайло Нагорняк один з перших українців, який почав готувати дома страви з мексиканським трюфелем. Щоправда, назвав його вже подільським. Адже він селекціонер, який виводить нові види злакових. Каже, смак гриба сподобався всій родині, і тепер фермер, який вирощує кукурудзу, планує зі звичного для українців гриба-паразита створити гастрономічну родзинку нашого регіону. Скуштувати делікатесні страви вже хочуть до нього приїхати гурмани з європейських країн. Для них він вигадав тихе «полювання» на подільського трюфеля. Та запрошує гастро-туристів у село Якушинці. Там на його власній інноваційній селекційно-дослідній ділянці висіюється понад 700 сортів солодкої кукурудзи.


«Ми також запросили й Клопотенка. Спільно з вінничанами-виробниками крафтових сирів та вина, нашими місцевими фермерами, які вирощують трюфеля та цибулю, розробили власний рецепт «Подільського уітлакоче». Отже, чекаємо на дегустацію відомого ресторатора. Може, він щось запропонує додати та вдосконалити страву. Євген на запрошення відреагував позитивно. Його візит запланували на літо», - каже Михайло Нагорняк.


Також вінничанин хоче розповісти Клопотенко про користь солодкої кукурудзи, якою пропонує урізноманітнити шкільне меню.

«Солодку кукурудзу, яка не містить крохмалю, можна назвати суперфудом. Вона поживна та містить у собі багато макро та мікроелементів. Її легко заморозити, і після розморожування та подачі, не втрачає ні своїх властивостей, ні смакових якостей. Кукурудзу ще називають другим хлібом. І знаєте, вона у собі містить навіть частинки золота», - зауважує пан Михайло.

Також нагадаємо, ми писали про те, що Нагорняк планує «Подільське уітлакоче» зробити гастрономічною родзинкою Вінниччини.

Huitlacoche (уітлакоче) - зерна кукурудзи, уражені грибком виду Ustilago maydis (пухирчаста сажка кукурудзи). Для аграріїв у всьому світі ця головешка вважається найнебезпечнішим патогенних мікроорганізмів, що вражає посіви злакових. А у світі кулінарії її добре знають, як мексиканський трюфель. Адже саме у цій латиноамериканській країні кукурудзу спеціально заражають цим грибком та готують національні страви.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з архівів редакції та Михайла Нагорняка.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінничанин кукурудза уітлакоче Клопотенко шкільне меню 
Матеріали по темі