Місто

Як час змінив центр Вінниці: фото у порівнянні

6 лютого 2023, 15:11

У багатьох будівлях центру Вінниці зачаїлися розмови про минуле. Вони розповідають історію минулого: про людей, про події, про те, як час змінив усе навколо.

Багато про минуле життя міста можна прочитати в Інтернеті або книгах, почути з вуст істориків. Але завжди цікавіше бачити часові зміни на власні очі. Це можна зробити завдяки фото.

Тому редакція Вінниця.info порівнює минулий і сучасний вигляд деяких місць у центрі Вінниці. До прикладу – світлини 19-20 століття та фото, зроблені на початку лютого 2023 року.

Вулиця Червонохрестівська (поруч біля Вінницького апеляційного суду)

Арка на вході до Центрального парку з видом на площу КалічанськаВінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені ОтамановськогоВінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Отамановського – колись Міська гоголівська бібліотекаНинішня вулиця Соборна. Спуск до мосту на острів Кемпу. Приблизно 1930-ті роки.Вулиця Соборна. Праворуч – Держбанк, їдальня і поліклініка Українського Червоного ХрестаВінницький ліцей №2. Колись це була жіноча гімназіяВулиця Соборна, житловий будинок. Колись – будинок «Вчителів»Трамвайна зупинка у центрі Вінниці. Площа Калічанська
Будинок на розі вулиць Хлібна-Соборна. Колись – Прибутковий будинокВигляд на площу Калічанську (біля універмагу)Наприкінці 2021 року ми уже робили фото у порівнянні: як змінився центр Вінниці. Тоді ми розповідали про цукерню Дювре, показали, який вигляд мав колишній кінотеатр Коцюбинського, будівництво вінницького Універмагу. Фото дивіться ТУТ.

Також ми показували Замостя та Центральний парк ім. Леонтовича.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки «Старі фото Вінниці»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: центр Вінниці фотофакт фотопроект 
Матеріали по темі