Здоров‎’‎я

Як працює Вінницьке патологоанатомічне бюро і що там роблять. Фото

27 січня 2022, 14:41

Коли говорять про патологоанатомічне бюро, в першу чергу всі знають, що там роблять розтин тіла. Але у Вінницькому патологоанатомічному бюро ще проводять ряд досліджень, які допомагають лікарям встановити точний діагноз пацієнту.

Про діяльність обласного патологоанатомічного бюро розповіли в департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА.

В закладі працює 30 лікарів і 65 лаборантів, загалом 109 співробітників.

Одним із видів діяльності є - розтин тіла. Однак, патологоанатоми їх проводять лише кілька на день. В основному займаються патогістологічними, імуногістохімічними та цитологічними дослідженнями. В день в середньому встановлюється близько 100 кінцевих діагнозів, які потребують правильного лікування.

Саме завдяки цій діяльності, заклад заробляє кошти і це дало можливість за останні 1,5 роки оновити обладнання в лабораторіях й модернізувати не тільки приміщення, а й діяльність персоналу.

Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро наразі співпрацює із 68 медичними закладами. Це як приватні, так і державні структури, і не лише з нашої області, а й з Черкаської, Чернівецької та Запорозької.

«Саме ми допомагаємо лікарям поставити точний діагноз пацієнту. Наші патологоанатоми досліджують матеріал, який надходить з медичних закладів, після операцій. Під мікроскопами завдяки ряду специфічних досліджень, лікарі виявляють, наприклад в пацієнта є рак, метастази чи інше захворювання, що дозволяє призначити правильне лікування. За останній час нам вдалося зробити послугу конкурентною. Процес дослідження став автоматизований, працюємо за міжнародними протоколами. В 5 разів збільшили дохідну частину», - розповів директор Вінницького обласного патологоанатомічного бюро Михайло Гресько.

Варто відзначити, що досліджують у закладі і матеріали пацієнтів хворих на COVID-19.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: патологоанатомічне бюро 
Матеріали по темі