Влада

Заборона виїзду за кордон для посадовців та виключення – роз’яснення прикордонників

31 січня 2023, 16:14

Виїзд за кордон урядовців, народних депутатів, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, працівників, заброньованих на період мобілізації відповідними органами, від 1 лютого може здійснюватися виключно у службове відрядження.

Центральні органи державної влади, органи місцевого самоврядування, керівники суб’єктів господарювання повинні в триденний строк до адміністрації Державної прикордонної служби списки осіб, яких стосуються ці зміни, із зазначенням ПІБ, дати народження і посади, яку вони обіймають.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Три випадки для виїзду за кордон посадовців не у службове відрядження

Відвідування неповнолітніх дітей. Посадовці можуть перетинати кордон, не слідуючи у службове відрядження, якщо жінки та чоловіки мають дитину до 18 років з метою відвідування дітей за кордоном або супроводжують їх. Для чоловіків є умова – якщо він одинокий батько. Для жінок такої умови немає – вони можуть їхати для відвідування дітей, віком до 18 років (включно). За наявності відповідних підтвердних документів.

Лікування за кордоном. При наявності документу, який дозволяє перетнути кордон (паспорт), а також листом МОЗ про те що лікувальний заклад за кордоном готовий прийняти ту чи іншу людину для лікування.

На підставі окремого рішення голови Держприкордонслужби, якщо за кордоном помер один із членів сім’ї.

Посадовці, які непридатні до військової служби або мають інвалідність не мають права виїду за кордон. Ця категорія осіб теж має право виїзду лише у службове відрядження.

Нагадаємо, посадовцям заборонили їздити за кордон із недержавною метою, відповідне рішення прийнято РНБО. Пізніше Кабмін затвердив перелік посадовців, яким заборонено виїзд, крім службового відрядження. У переліку, крім держслужбовців, народних депутатів, суддів та прокурорів, і депутати місцевих рад.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: виїзд за кордон 
Матеріали по темі