Суспільство

Зустрічає відвідувачів та має своє робоче місце. У Вінницькому краєзнавчому музеї живе кіт Мурчик

13 січня 2023, 13:29

У Вінницькому краєзнавчому музеї живе кіт Мурчик. Фактично він став візитівкою площі ім. Тараса Шевченка, бо щоранку з радістю зустрічає співробітників обох музеїв та відвідувачів. Особливо тих, хто його годує. Тварина спокійна та привітна. Має своє робоче місце та інколи бере участь у відкриттях виставок.

Журналістка Вінниця.info завітала до краєзнавчого музею, щоб дізнатися про життя та розпорядок дня музейного кота Мурчика.

Щоранку він приходить до музею, як на роботу. Спочатку його годують, а потім він всідається до свого крісла і спить. Робота в Мурчика проста: спати, їсти, зустрічати працівників та відвідувачів музею. Кіт не агресивний, а навпаки, дуже лагідний – ластиться, сідає на руки.


Заступниця директора з наукової роботи Світлана Шароварська розповідає, що Мурчик з’явився у них три роки тому.

«Надворі саме був початок пандемії коронавірусу. До нас прибилася кішка, яка привела чотирьох кошеняток – три дівчинки і хлопчика. Двох дівчаток ми віддали людям, а хлопчика і ще одну дівчинку залишили. Той хлопчик – це якраз і є наш кіт Мурчик, або Мурчело, як ми його інколи називаємо. А у дворі, з кількома іншими котами, мешкає його сестра Аделя. Коти всі стерилізовані, чистенькі та завжди нагодовані», – каже Світлана Шароварська.

А ще, кажуть в музеї, Мурчик дуже вихований. В музейну експозицію – ні ногою. Його зона комфорту – вестибюль, гардеробна та кабінет. А ночує кіт надворі, для нього побудували утеплену будку.

У кабінеті зараз кіт проводить багато часу. В нього є своє крісло. І якщо хтось туди сідає, Мурчик нервує. Заходить до кабінету він через вікно. Кілька тижнів назад на сторінці Вінницького краєзнавчого музею опублікували відео, на якому і зняли момент, коли Мурчик заходить до кабінету на всідається на своє місце.


Їсть Мурчело корм та домашню їжу, яку приносять працівники музею. В кабінеті, біля його крісла, завжди стоїть миска з водою.

Працівники музею кажуть, що кіт надає психологічну допомогу.

Колись у краєзнавчому музеї жив старий кіт Шпатель. Про нього ми писали ТУТ.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Мурчик музейний кіт 
Матеріали по темі